PANDEMİ SÜRECİNDE ALMIŞ OLDUĞUMUZ EK HİJYEN ÖNLEMLERİ

ODALAR

- Odalarımızın temizliği, endüstriyel standartta virüs öldürücü özelliği bulunan kimyasallar, çamaşır suyu ve klor tabletleri ile sık dokunulan yüzeyler, düğmeler, kapı kolları, lavabo, klozet, musluk, duş teknesi, aynalar ve çöp kutuları olmak üzere detaylı olarak temizleniyor. İşlem bitiminin ardından sprey dezenfektanlar ile odalar ikinci kez sterilize ediliyor.

- Temizlik sonrasında odalarımızın minimum 12 saat havalandırılması gerekiyor. Yeni misafirlerimizi bu süreden sonra kabul edebiliyoruz.  

- Tüm odalarımızda bulunan havlu, peştemal, çarşaf, nevresim takımı, yatak örtüleri ve perdeler 60-90 derece aralığında yıkanıyor. 

- Odalarımızda pandemi öncesi sürecine ek olarak el dezenfektanları, tek kullanımlık havlu ve ortam dezenfektanları bulunuyor. 

- Sabun ve şampuanlarımız tek kullanımlık. Her misafir girişinde yenileniyor.

- Çıkış yapılan odalardaki çarşaf, nevresim, yatak örtüsü, havlu gibi tekstil malzemeleri bir bohça gibi katlanarak derhal kirliye götürülüyor. Olası bir partikülün etrafa yayılmaması için herhangi bir silkme, çırpma yapılmıyor. Çöp kutuları temassız boşaltılıyor. 

 

ORTAK ALANLAR VE MUTFAK 

- Kahvaltı & akşam yemeği servisimiz veranda ve teras olmak üzere açık hava ortamında veriliyor. 

- Masalar arası mesafemiz 2 metre ve üzeri. Verandada bulunan iki büyük masamız artık paylaşımlı olarak verilmiyor. Misafirlerimizin birbirine mesafeli oturacağı zıt uçlara yerleşimlerine özen gösteriyoruz.

- Masalarımız, her misafir oturduktan sonra sabunlu bezle yeniden siliniyor. Üzerine tek kullanımlık koruyucu kağıt seriliyor.  

- Tüm yemek servisimiz, misafirlerimizin masaya oturmasının ardından hazırlanarak örtülü olarak masaya getiriliyor.

- Oturum öncesi masa üstü servisi açılmıyor. Çatal ve kaşıklarımız kağıt koruyucular içinde yemek ile birlikte bırakılıyor.

- Tek kullanımlık tuz, karabiber ve şişe suyu kullanıyoruz. Kuruyemiş gibi el teması gerektirecek gıdaların servisini yapmıyoruz.

- Tüm mutfak ekipmanımız makine ortamında 60 derecede yıkanıyor.

- Ortak alanda yer alan kapalı bölüm, paylaşımlı olarak kullanılan 2 tuvalet, lavabo, musluk, klozet, sık dokunulan yüzey ve düğmeler, trabzanlar, yerler gün içinde sürekli olarak çamaşır suyu ile detaylı biçimde temizleniyor. Bu işlemin ardından sprey dezenfektan ile sterilize ediliyor. 

- Ortak tuvaletler, düğme kullanımını dolayısıyla dokunmayı gerektirmeyen otomatlarla çalışıyor. 

- Klozet örtüsü kullanıyoruz.

- Ortak alanın çeşitli noktalarında misafirlerimizin kullanımı için el dezenfektanları bulunuyor. Gün içinde sürekli yeniliyoruz. 

  

EKİBİMİZ

- Pandemi süresince ekibimiz, en yüksek hijyen standartlarına hizmet verecek ve sosyal mesafeyi sağlayacak şekilde eğitildi.

- Mutfak ve temizlik personelimiz koruyucu maske, önlük, bone ve gerektikçe eldiven kullanıyor. Maske, bone ve eldivenler tek kullanımlık olduklarından gün içinde kirlendikçe değiştiriliyor. Önlükler ise günlük olarak yenileniyor. Temizlikleri 90 derecede deterjan ve su ile yapılıyor. 

- Misafirlerimizle temasta 2 metrelik mesafe kuralı uyguluyoruz. Yakın temastan kaçınıyoruz. Misafir eşyalarına dokunma gereksinimi olması durumunda (çanta, valiz, şarj aleti vs.) dokunmadan önce ve dokunduktan sonra ellerin yıkanması kuralına uyuyoruz.  

- Personelimiz kendi hijyenini gün içinde sağlamaktan ve sürekli yenilemekten en yüksek derecede sorumlu.

- Ekibimiz giriş ve çıkışlarda ateş ölçer ile kontrol ediliyor. Herhangi bir sağlık şikayeti yaşayan personelimiz o an itibariyle izinli sayılıyor.